ORION Szkoła Jazdy


ul. Glinki 79 (pokój 109)
Bydgoszcz

Biuro czynne:

Telefon: 
e-mail: 
Strona www:

Kategorie B
Cena za kat. B 1100 zł *
* - zniżki dla uczniów i studentów
Opłata za egzamin wewnętrzny 0 zł
Materiały dydaktyczne materiały szkoleniowe do wypożyczenia
Płatność za kurs w ratach możliwość opłaty za kurs w ratach
Dodatkowa godz. kat. B po kursie 40 zł
Dodatkowa godz. kat. B bez kursu 40 zł
kursy dla niepełnosprawnych - kursy dla niepełnosprawnych brak danych
kursy dla gluchoniemych - kursy dla głuchoniemych brak danych
courses in English - courses in English no data

Miejsce wykładów:

- ul. Jagiellońska 53Informacja ze strony www szkoły:

   prawojazdy Szkoła jazdy ORION
powstała w 1991roku w Bydgoszczy. Od samego początku naszym celem było stworzenie jak najlepszych warunków szkolenia.
Pierwszą siedzibę Szkoła Jazdy miała na ulicy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich 1, gdzie długo szkoliliśmy bydgoszczan. Następnie przenieśliśmy się na ulicę Jagiellońską 9, gdzie przez krótki czas organizowaliśmy szkolenie. Od 8 lat posiadamy profesjonalne biuro i salę wykładową przy ulicy Jagiellońskiej 53, które jest otwarte codziennie od godziny 10 do 16 (oprócz sobót).
Biuro szkoły stoi otworem przed każdym, kto ma jakiekolwiek pytania dotyczące przebiegu szkolenia. Dysponujemy fachową kadrą nauczycieli i instruktorów, którzy są życzliwi i uprzejmi. Zadaniem instruktorów jest nauka praktycznego wykorzystania wiedzy teoretycznej, techniki jazdy oraz przygotowanie do wykonywania manewrów na drodze oraz właściwego zachowania w ruchu drogowym.
Dysponujemy czterema samochodami Nissan Micra.

Jak odbywa się kurs i egzamin?

Zapisać się na kurs można najwcześniej trzy miesiące przed ukończeniem 18 lat, a zdawać egzamin państwowy najwcześniej w dniu ukończenia 18 lat.
Na początku kursu organizujemy badanie lekarskie, które przeprowadzane jest przez lekarza uprawnionego do badania kierowców.
Każdy kursant otrzymuje na czas trwania kursu materiały do nauki: książkę + komplet testów na CD z systemem nauki i egzaminu (20 testów po 18 pytań). Kurs zaczynamy od zajęć teoretycznych. Wykłady odbywają się w naszej specjalistycznej sali wykładowej, przeznaczonej wyłącznie do prowadzenia zajęć na kursach kierowców. Podczas wykładów korzystamy z różnych materiałów pomocniczych (filmy video i DVD, plansze ze znakami, foliogramy, makieta skrzyżowania z sygnalizacją świetlną sterowaną elektronicznie).
Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin lekcyjnych (8 spotkań po cztery godziny lekcyjne).
Szkolenie praktyczne
to 30 godzin jazdy. Zaczynamy je na placu, aby każdy mógł spokojnie i bezpiecznie rozpocząć naukę. Główne szkolenie odbywa się samochodem Nissan Micra. Takie auto jest wykorzystywane na egzaminie państwowym. Kursant jeździ tylko z instruktorem, a jazdy odbywają się w Bydgoszczy i poza miastem. Każdemu klientowi zapewniamy indywidualne, życzliwe podejście instruktora.
Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym z teorii i jazdy. Teorię zdaje się przy komputerze podobnie jak na egzaminie państwowym w WORD gdyż posiadamy ten sam egzaminacyjny program komputerowy. Egzamin taki polega na rozwiązaniu testu. Ponadto instruktor potwierdza swoim podpisem w karcie jazd, że kursant odpowiada wymaganiom stawianym kandydatom na kierowcę. Taka osoba otrzymuje zaświadczenie o ukończonym szkoleniu i może iść złożyć dokumenty do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ul. Wyszyńskiego 54, celem wyznaczenia terminu egzaminu państwowego.

Wymagane dokumenty:
  
  * dowód osobisty
    * podanie (druk udostępnia Szkoła Jazdy ORION)
    * zaświadczenie o ukończonym szkoleniu (wystawia Szkoła Jazdy ORION)
    * zaświadczenie lekarskie
    * dowód opłaty za egzamin państwowy
    * zdjęcie

Egzamin państwowy teoretyczny polega na wskazaniu poprawnych odpowiedzi w komputerowym teście składającym się z 18 pytań. Maksymalnie popełnić można 2 błędy, trzeci eliminuje kandydata.

Egzamin praktyczny polega na wykonaniu manewrów na placu. Gdy zdający wykona je prawidłowo, zostanie dopuszczony do jazdy w mieście która trwa około 40 minut.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela biuro.

 Serdecznie zapraszamy!


   Polecamy:prawo jazdy


Strona główna
polska wersja serwisu prawa jazdy english version die Deutsche Version
Aktualności:
Prawo jazdy - zmiany w przepisach:
W czerwcu wejdą w życie zmiany przepisów dotyczących prawa jazdy. Największa nowość polega na tym, że tak zwani młodzi kierowcy, czyli ci co mają prawo jazdy mniej niż 2     >> więcej

Termin obowiązywania CEPiK 2.0 przesunięty:
Jan informuje Rzeczpospolita "Jak doniosła ?Rzeczpospolita?: ?Na bieżąco będzie można sprawdzić, jakie wykroczenia na drodze popełniają kierowcy na danym terenie. Marszał     >> więcej

Polecamy:
Partnerzy
Ogłoszenia BydgoszczSerwis ogłoszeniowy w Bydgoszczy
statystyka     wszelkie prawa zastrzeżone - Prawo jazdy Bydgoszcz